Print Page | Contact Us | Sign In | Join
Sestry pomáhají přestat kouřit (SPPK) - projekt pro východní Evropu - česky


 

I přes nespočetné důkazy o souvislosti kouření s onkologickými onemocněními se ve střední a východní Evropě stále běžně kouří. V porovnání s ostatními  evropskými zeměmi jsou počty onemocnění způsobených tabákem v těchto regionech podstatně vyšší, zejména v České republice a Polsku.

 

ISNCC má bohatou historii v podpoře mezinárodních aktivit kontroly tabáku včetně oblastí východní Evropy. S podporou nadace Bristol-Myers Squibb byly s odborníky České republiky a Polska vytvořeny moduly pro vzdělávání sester v pomoci pacientům přestat kouřit. Hlavní myšlenkou tohoto programu je předpoklad, že kdyby každá sestra pomohla během jednoho roku přestat kouřit jen jednomu kuřákovi, znamenalo by to jen v České republice o téměř 100 000 kuřáků každoročně méně!


 

Klikněte na příslušné tlačítko níže pro zobrazení výukových modulů.   Pro PDF e-learningových modulů prosím klikněte SEM: 
   


   

   


Zdroje dalších informací:


WWW.SLZT.CZ - web Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku. Kromě sesterské sekce včetně Doporučeného postupu pro odvykání kouření pro sestry tu najdete sezam Center pro závislé na tabáku nebo seznam Center pro odvykání kouření v lékárnách a mnoho dalších informací.

 

 

 

 

 

 


 

Disclaimer: This document contains information prepared by the International Society of Nurses in Cancer Care (ISNCC) for the international oncology nursing community. Although due care has been used in the preparation of these materials, ISNCC makes no representation or warranty, express or implied that it is free from errors or omissions, or that it is exhaustive, and expressly disclaims all warranties, including but not limited to, warranties as to the information’s quality or fitness for a particular purpose. The information contained herein is not intended to supplant the clinical judgment of qualified medical professionals. ISNCC and its directors, officers, employees, members, representatives, and agents accept no liability for any loss, cost, expense, injury, or damages, whether direct, indirect, incidental, consequential, special, or other, arising from the application of the information contained in this document for patient care or any other use. The accuracy of the information contained herein is subject to changes in circumstances after the time of publication. ISNCC accepts no responsibility for the accuracy and reliability of information provided by third parties. Further, ISNCC accepts no responsibility for the accuracy and reliability of these materials after language translation.